Na czym polegają oszustwa związane z bitcoinami?

Oszustwa związane z bitcoinami są zbyt powszechną częścią życia w Internecie i, niestety, wraz z niedawnym wzrostem świadomości tego, co dolega w Internecie i potrzebie silniejszych zabezpieczeń, pojawiło się więcej przypadków wysyłania za pośrednictwem poczty elektronicznej czegoś, co jest uważane za fałszywą walutę.

Oszustwa związane z bitcoinami

Niestety, każdy, kto podąża za tą fortuną, może również paść ofiarą hakerów, którzy dopuszczają się tak zwanych oszustw związanych z bitcoinami. Jedną z wad waluty kryptograficznej jest to, że nie jest ona regulowana przez rząd federalny, a zatem jest bardzo podatna na cyber wymuszenia. Jednak to sprawia, że ​​jest on również bardzo zachęcający dla oszustów internetowych.

Istnieją dwa różne typy tego, co często określa się jako „oszustwa związane z bitcoinami”, takie, które są oszukańcze od samego początku oraz takie, które wprowadzają w błąd i służą wyłącznie do osiągnięcia własnych korzyści. W pierwszym przypadku osoba będzie starała się wskoczyć do systemu handlu walutami z myślą o szybkim zysku. Mogą dołączyć do giełdy, kupić część, a następnie natychmiast wypłacić pieniądze i zyskać. Alternatywnie, mogą chcieć zająć pozycję na rynku, aby móc czerpać zyski, gdy wartość wzrośnie, lub mogą chcieć handlować długoterminowo, aby zarobić trochę pieniędzy na dobrej inwestycji. Różnica między tymi dwiema grupami jest zwykle intencją jednostek. Z drugiej strony hakerzy starają się wykorzystać brak wiedzy ludzi i słabe mechanizmy obronne przed tym, co staje się bardzo popularnym trendem.

Rodzaje oszustw

Jedno jest jednak pewne. Bez względu na to, o jakim rodzaju „oszustw związanych z bitcoinami” możesz usłyszeć, nie ma czegoś takiego jak darmowe bitcoiny. Zysk można osiągnąć, ale wymaga to czasu i pracy, a ponadto istnieje niebezpieczeństwo wpadnięcia w tak zwany honepot – gdy ludzie spotykają się, aby dokonać transakcji na platformie internetowej tylko po to, by spotkać się z zaaranżowanym oszustwem . Jeśli zdecydujesz się zająć dziedziną wirtualnego handlu walutami, upewnij się, że zbadałeś każdy jej aspekt i kształciłeś się. Nie narażaj swoich osobistych zysków i dowiedz się wszystkiego, co możesz o tym, jak wykryć te oszustwa związane z bitcoinami, zanim zainwestujesz swoje pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like