Na czym polega transfer Bitcoina?

Większość ludzi zdaje sobie sprawę z różnych sposobów przemieszczania się pieniędzy na całym świecie, ale mogą nie zdawać sobie sprawy z tego, co dzieje się ze wszystkimi pieniędzmi, które zostały przesłane podczas procesu transferu z jednej waluty do drugiej.

Jedną rzeczą, o której ludzie wiedzą, jest to, że rządy niektórych krajów mogą podnosić własne bariery pieniężne przeciwko niektórym transferom do lokalnych usług finansowych. Można to zrobić za pomocą pieniędzy fizycznych, podnosząc cenę istniejących pieniędzy, ale można to również zrobić za pomocą pieniądza cyfrowego poprzez tak zwaną „blokadę bitcoin”.

Aby jednak dowiedzieć się, dlaczego opłaty sieciowe za bitcoiny są tak wysokie, musisz przyjrzeć się ekonomii sposobu, w jaki te koszty są szacowane.

Jak działa transfer Bitcoina?

Sposób, w jaki to działa, polega na śledzeniu transakcji górników w zdecentralizowanej sieci komputerów. Te komputery są obsługiwane przez tak zwaną „pulę”, czyli sieć komputerów działających jak maszyna, która umożliwia przesyłanie wielu małych transakcji, na przykład tych, które są obsługiwane podczas przesyłania pieniędzy z banku lokalnego na konto transakcyjne online. Kiedy górnik otrzymuje sporą kwotę opłat transakcyjnych od swoich klientów, dodaje te opłaty do swoich zysków zamiast zatrzymywać cały zysk. Następnie wyrównują różnicę między ceną, którą zapłaciłeś za transakcję, a opłatami, które byli w stanie od Ciebie pobrać.

Opłaty za transfer Bitcoina

Jak widać, cała transakcja to zestaw opłat wbudowanych w cenę, którą płacisz za daną transakcję. Ponieważ wiele osób zajmuje się kupowaniem i sprzedawaniem niewielkich kwot pieniędzy w Internecie, ważne było, aby opłaty sieciowe za bitcoiny pozostały niskie. śledzić całą transakcję, zwaną „zestawem bloków”. „Łańcuch bloków” to po prostu lista wszystkich transakcji, które kiedykolwiek miały miejsce w sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like