Na czym polega handel opcjami?

Handel opcjami znacznie różni się od zwykłego obrotu akcjami lub funduszami, ale przynosi inwestorom pewne wyjątkowe korzyści. Zasadniczo handel opcjami oznacza, że ​​handlujesz prawem, a nie szansą. Aby handlować opcjami, musisz najpierw zrozumieć, czym one są. Zasadniczo opcja – zwana również funduszem giełdowym (ETF) lub instrumentem pochodnym na akcje – jest umową między kupującym a sprzedającym dotyczącą aktywów bazowych.

Prawa kupującego a handel opcjami

Kupujący ma możliwość zakupu określonej ilości aktywów bazowych po z góry określonej cenie, natomiast sprzedający chce sprzedać określoną ilość aktywów bazowych po z góry określonej cenie. Istnieje kilka rodzajów handlu opcjami. Na przykład popularne przykłady obejmują opcje kupna i sprzedaży. Chociaż te terminy mogą nic nie znaczyć dla wielu inwestorów, w rzeczywistości istnieją między nimi dwie główne różnice.

Na przykład w przypadku handlu opcjami kupna inwestor może kupić lub sprzedać prawo do zakupu lub sprzedaży określonej ilości aktywów bazowych po określonej cenie, podczas gdy w przypadku opcji sprzedaży inwestor może sprzedać lub kupić tylko prawo do niewykonania określoną kwotę wykupu aktywów bazowych w tym dniu. Uczenie się, czym jest handel opcjami, polega na poznaniu różnicy między tymi dwiema podstawowymi strukturami.

Czym jest strategia opcyjna?

Strategia opcyjna to badanie, w jaki sposób można wykorzystać opcje, aby zarobić więcej pieniędzy na rynku. Na przykład w przypadku transakcji typu call i put, gdy inwestor chce zwiększyć swoje ryzyko i zysk, ale nie zysk, często rozsądnie jest handlować ze strategią long call. Ta strategia polega na utrzymywaniu opcji przez długi czas; w związku z tym nie spowoduje straty, chyba że składnik aktywów bazowych straci na wartości.

Podobnie, jeśli chodzi o połączenia, większość doświadczonych inwestorów woli korzystać z krótkich połączeń, ponieważ oferują one większą elastyczność. Główną zaletą długich połączeń jest to, że oferują niższy zysk z tytułu ryzyka, ale wiążą się również ze stosunkowo długoterminowym zobowiązaniem.

Od czego zacząć handel opcjami?

Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym jest handel opcjami, możesz się zastanawiać, od czego powinieneś zacząć. Prawda jest taka, że ​​większość początkujących inwestorów popełnia błąd, zaczynając od firmy obrotu akcjami. Wielu początkujących traderów opcji zaczyna od firm maklerskich. Jeśli masz wysoką tolerancję na ryzyko i nie masz nic przeciwko współpracy z kilkoma różnymi brokerami opcji, możesz znaleźć dobrego brokera opcji do współpracy w większości firm maklerskich.

Alternatywnie, jeśli chcesz dowiedzieć się, czym jest handel opcjami bez korzystania z zewnętrznego brokera, dobrym pomysłem jest rozpoczęcie badań na własną rękę. Jedną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że opcje handlowe dają możliwość stawienia czoła ryzyku, dlatego ważne jest, aby nauczyć się prawidłowo identyfikować akcje, które znajdują się w transakcjach o negatywnym trendzie. Należy również pamiętać, że kupowanie akcji, które wykazują silne trendy, może być bardzo opłacalne.

Czego powinieneś unikać przy handlu opcjami?

W szczególności należy unikać kupowania akcji, których cena spadła o ponad 20% od dnia otwarcia. Akcje te są znane jako niestabilne i dają możliwość zarabiania na nich, nawet jeśli ich cena nadal spada. Teraz, gdy wiesz, jak działa handel opcjami, porozmawiajmy o tym, jak możesz skorzystać z tego rynku. Handel opcjami oferuje jedne z najlepszych dostępnych możliwości inwestycyjnych, a to oznacza, że ​​możesz czerpać zyski z transakcji opcjami, nawet jeśli nie jesteś aktywnie zaangażowany w rynek.

To jeden z powodów, dla których brokerzy online są tak popularni – pozwalają inwestować w opcje bez kłopotów z brokerem. Strategie handlu opcjami online są również bardzo elastyczne i pozwalają handlować dowolnym papierem wartościowym, który oferuje handel opcjami; są idealne dla początkujących, którzy chcą dowiedzieć się, jak działa handel opcjami, ale nie mają jeszcze wystarczającego doświadczenia, aby lokować swoje pieniądze na akcjach lub papierach wartościowych. Dzięki właściwej radzie wkrótce będziesz gotowy do czerpania zysków z handlu opcjami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like