Kto to day trader? Definicja tradera

Jeśli chcesz odnieść sukces jako day trader, jedną z umiejętności, które musisz posiadać, jest dobre zrozumienie, jak analizować wykresy giełdowe. Wykresy giełdowe to zasadniczo listy cen pogrupowane w określonej kolejności. Sposób, w jaki te informacje są wyświetlane na wykresie, jest ważny, ponieważ informuje dokładnie, jakie akcje kupić lub sprzedać w określonych godzinach.

Day Trader Rule

Zrozumienie sposobu, w jaki akcje zachowują się w odniesieniu do własnych wzorców i trendów, pozwala zidentyfikować te wzorce i wykorzystać je na swoją korzyść podczas handlu. Oto wyjaśnienie popularnej zasady daytradera znanej jako Day Trader Rule. Zasada daytradera wzorcowego nie jest taka, którą można zastosować do wszystkich rodzajów handlu, ale daje ogólne pojęcie o tym, czego szukać w zyskownym handlu. Handel z dniami wzorcowymi to po prostu metoda handlowa, w której posiadasz akcje dłużej niż pięć dni.

Ten rodzaj handlu nazywany jest również handlem wahadłowym i jest obecnie bardzo popularnym stylem wśród nowych daytraderów. Polega na wykorzystaniu zautomatyzowanego oprogramowania przeznaczonego do analizowania danych rynkowych i identyfikowania możliwych trendów.

Na podstawie tej analizy możesz określić, czy cena akcji będzie nadal poruszać się w określonym kierunku, czy może się odwrócić. Jeśli handlujesz przy użyciu strategii typu day trader, musisz określić początek trendu, który widzisz i czy powinieneś pozostać w handlu, czy też osiągnąć zysk, aby zrekompensować wszelkie straty, które mogą wystąpić. Dobrym tego przykładem jest wzór długoterminowego ruchu cen.

Trendy w day tradingu

Trend może rozpocząć się w kierunku trendu, a następnie szybko odwrócić się i ruszyć w przeciwnym kierunku. Jeśli kupujesz ten sam papier wartościowy z taką samą liczbą akcji jak poprzednio i nie przewidujesz, że cena tego papieru wartościowego ulegnie zmianie, prawdopodobnie zarobisz na początkowej inwestycji.

Jeśli jednak trend utrzyma się w pierwotnym kierunku, istnieje większe prawdopodobieństwo poniesienia strat. Jeśli planujesz handlować akcjami, takimi jak akcje w firmach takich jak General Electric lub Microsoft, chcesz być świadomy wszelkich zmian w wymaganiach dotyczących depozytu zabezpieczającego. W Internecie można znaleźć szczegółowe informacje na temat wymagań dotyczących depozytu zabezpieczającego dla różnych kapitałowych papierów wartościowych, którymi możesz być zainteresowany obrotem.

Kiedy używasz strategii typu day trader, ważne jest, aby pamiętać o początku trendu i o tym, czy powinieneś pozostać w handlu, czy odnieść zysk. Jeśli kupujesz ten sam papier wartościowy z taką samą liczbą akcji, jak poprzednio, prawdopodobnie zarobisz na początkowej inwestycji. Drugi rodzaj handlowca to tzw. „rolling pięciu dni roboczych”.

Jak działa day trader?

Ten typ tradera wykonuje transakcje co najmniej cztery dni w ciągu pięciu dni roboczych. Każda transakcja jest realizowana w ciągu jednego dnia roboczego, co oznacza, że ​​inwestor otrzyma zyski w ciągu pięciu dni roboczych. Ponieważ każda transakcja jest realizowana w ciągu jednego dnia roboczego, możesz zobaczyć, jak szybko Twoje konto może się rozwijać w tego typu programie.

Jesteś w stanie ograniczyć straty, jeśli wykonasz tylko cztery lub więcej transakcji w ciągu pięciu dni roboczych. Musisz zrozumieć, że rynek wymaga posiadania akcji w określonej ilości i po określonej cenie. Nikt nie jest w stanie pozostać w handlu przez długi czas bez ryzyka poniesienia strat. Jeśli jesteś traderem, który próbuje użyć strategii daytradera z formacją, aby pozostać w handlu bez ponoszenia zbyt dużego ryzyka, musisz utrzymywać dzienny bilans zapasów. Musisz utrzymać minimalne saldo akcji lub musisz spełnić wymóg minimalnego kapitału dziennego w dniu roboczym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like