Jaka jest przyszłość kryptowaluty Ethereum?

Pytanie o przyszłość ethereum to coś, co niepokoiło wiele osób w przeszłości, a zwłaszcza teraz, gdy jest w centrum uwagi głównych gospodarek. O zdecentralizowanych autonomicznych organizacjach, czyli prokuratorach, mówi się od bardzo dawna, przez czołowych światowych ekonomistów, a także kryptologów. Ci sami ludzie, którzy są twórcami największych i odnoszących największe sukcesy zdecentralizowanych, autonomicznych organizacji online.

Ethereum a eCommerce

Mając to na uwadze, wydaje się naturalne, że tacy ludzie chcieliby, aby przyszłość eCommerce była zbudowana w oparciu o tę technologię. W rzeczywistości istnieją dwa różne podejścia, które duże psy w świecie biznesu przyjmują, jeśli chodzi o przyszłość eCommerce.Pierwsze i najbardziej oczywiste jest stworzenie produktu open source, który działa w rozproszonej księdze, np. sieć Ethereum. Pozwoliłoby to na prowadzenie handlu elektronicznego w taki sam sposób, jak obecnie, ale przy znacznie mniejszym nakładzie pracy.

Drugim przyjętym podejściem jest zbudowanie zupełnie nowej platformy, która implementuje tę samą technologię i korzysta z tych samych protokołów, które są używane w projekcie Ethereum. Byłoby to ryzykowne posunięcie, zwłaszcza gdyby nowa platforma upadła, ponieważ nie ma możliwości odzyskania jakichkolwiek środków, jeśli stracisz pieniądze zainwestowane w firmę. Jaka jest przyszłość eCommerce, jeśli jest szansa, że ​​to wszystko może być tylko marzeniem?

Ledger a eCommerce

Jak się okazuje, jaka przyszłość eCommerce może bardzo dobrze leżeć w drugim z tych podejść. Programiści, którzy pracują nad kręgosłupem zdecentralizowanej technologii ledger, doskonale zdają sobie sprawę, że czeka ich dużo pracy, zanim będą mogli dostać coś w ręce zwykłych konsumentów. Jaka jest zatem przyszłość eCommerce, jeśli twórcy technologii mogą ją wdrożyć tylko zgodnie ze swoimi obecnymi planami.

Czy można mieć zdecentralizowany system, w którym każdy podmiot zaangażowany w proces ma tożsamość i adres? Jeśli tak, czy dzięki temu cała idea przyszłości eCommerce będzie warta włożonego w to wysiłku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like