Czym są akcje groszowe? Krótkie wyjaśnienie

Akcje groszowe są popularnym wyborem dla inwestorów, którzy chcieliby spróbować swoich sił w handlu akcjami groszowymi bez konieczności odkładania znacznej ilości pieniędzy. Tego rodzaju akcje wiążą się z mniejszym ryzykiem niż inne rodzaje akcji groszowych, ale mają taką samą szansę. Ryzyko handlu zapasami grosza jest również stosunkowo niskie, dlatego handel akcjami grosza jest postrzegany jako dobry sposób na wejście na parkiet wschodzącej firmy.

Co powinieneś wiedzieć o akcjach groszowych?

Jest jednak kilka podstawowych rzeczy, o których warto wiedzieć, zanim się zagłębisz. Oto kilka wskazówek dotyczących tego, czym są akcje groszowe i porady dotyczące handlu akcjami groszowymi. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, jest to, że zapasy grosza są sprzedawane bez rachunku.

Oznacza to, że nie są one regulowane przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd, co często sprawia, że ​​są mniej bezpieczne niż akcje na większych giełdach, takich jak NYSE i NASDAQ. Ponieważ nie podlegają tym samym zasadom, istnieje wiele miejsca na oszukańcze techniki handlowe.

Charakterystyka sprzedaży akcji groszowych

Jedną z powszechnych rzeczy, które ludzie zrobią, jest sprzedaż kilku groszowych akcji naraz w nadziei, że trafią na wieloryba. Jest to znane jako pompowanie i zrzucanie (tzw. pump and dump) i kosztowało wiele osób miliony dolarów. Nawet najmniejsze straty mogą być dość duże, zwłaszcza jeśli mają miejsce w czasie, gdy wolumen na dotkniętych akcjach jest bardzo mały. Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że akcje groszowe są zazwyczaj wysoce spekulacyjnymi inwestycjami.

Dzieje się tak, ponieważ animatorzy rynku nie mają wystarczających informacji, aby dokładnie przewidzieć, jak te akcje będą się zachowywać. W rezultacie istnieje znaczne ryzyko. Jednak ryzyko jest niskie w porównaniu z nagrodami, a korzyści jest zdecydowanie więcej niż ryzyka, gdy inwestujesz w tego rodzaju akcje. Zapasy penny stocks na ogół podlegają tej samej procedurze handlowej, co inne rodzaje akcji, z wyjątkiem tego, że są one przedmiotem obrotu znacznie częściej.

Handel nimi odbywa się szybko i tanio, co jest jednym z powodów, dla których są atrakcyjne dla inwestorów. Ponieważ każdego dnia jest tak dużo handlu i sprzedaży tych akcji, możesz znaleźć akcje groszowe, które są przedmiotem obrotu z niezwykle szybkimi prędkościami. Istnieje również duża płynność, co oznacza, że ​​istnieje tylko kilka akcji, którymi aktywnie handluje się. Jedną z rzeczy, która sprawia, że ​​akcje groszowe są tak atrakcyjne dla inwestorów, jest fakt, że są one przedmiotem obrotu pozagiełdowego.

Oznacza to po prostu, że możesz kupować i sprzedawać papiery wartościowe bez przechodzenia przez giełdę. Jeśli szukasz akcji, które są przedmiotem obrotu pozagiełdowego, zacznij od wyszukania spółek, które są przedmiotem obrotu na tablicy ogłoszeń bez rachunków. Istnieją setki tysięcy firm, którymi można handlować bez rachunków.

Co wyróżnia tzw. penny stocks?

Ponieważ są one przedmiotem obrotu pozagiełdowego, nie ma regulacji ani licencji, które są potrzebne do handlu tymi papierami wartościowymi. Być może zastanawiasz się, co sprawia, że ​​akcje groszowe są atrakcyjne dla inwestorów. Powodem, dla którego akcje grosza są tak atrakcyjne dla inwestorów, jest to, że oferują wyższy potencjał zysku niż większość innych rodzajów papierów wartościowych. Innym powodem, dla którego zapasy grosza są tak atrakcyjne, jest to, że związane z tym koszty transakcyjne są niższe niż w przypadku większości innych rodzajów papierów wartościowych.

Na koniec przekonasz się również, że handel tymi papierami wartościowymi jest łatwy do nauczenia. Większość transakcji wymaga jedynie zrozumienia komputerów i sposobu ich działania. Wiele osób może w ten sposób handlować akcjami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You May Also Like