Co to jest Litecoin?

Litecoin istnieje od końca 2019 roku, kiedy to został wyodrębniony z wówczas nowej i wysoce eksperymentalnej platformy Bitcoin. Powód, dla którego Litecoin rośnie, nie jest trudny do ustalenia. Wiele osób jest zainteresowanych niskimi kosztami i krótkimi czasami transakcji tej nowej wirtualnej waluty. Litecoin ma również spory udział oddanych użytkowników – tych, którzy naprawdę rozumieją, co ta nowa alternatywa oznacza dla przyszłości Internetu. Wyjaśnię, czym jest Litecoin i jak można go wydobywać, jeśli interesuje Cię ta nowa, interesująca wirtualna waluta.

Ile wynosi kapitalizacja Litecoina?

Kapitalizacja rynkowa Litecoina jest obecnie warta ponad 12 milionów dolarów. Wynika to przede wszystkim z tego, jak łatwo jest handlować litecoinami w popularnym bingo online i giełdach gier hazardowych online. Wraz ze wzrostem popytu na litecoin cena naturalnie wzrośnie. Aby jednak ceny były niskie, podaż musi być wystarczająca, aby zrównoważyć popyt. Innymi słowy, gdy na rynku pojawi się nadmiar litecoinów, ceny będą oczywiście wysokie.

Krążyło wiele plotek i raportów na temat tego, jak aktywa Litecoina radzą sobie w stosunku do wysoko ocenianego dolara amerykańskiego. Niektórzy eksperci przewidują, że w ciągu najbliższych dwóch do pięciu lat cena cyfrowych monet wzrośnie o ponad pięćdziesiąt procent. Inni przewidują, że może wzrosnąć do wartości dolara amerykańskiego.

Czy można spodziewać się wzrostu Litecoina?

Powody, dla których przewiduje się, że aktywa Litecoina wzrosną, można zatem podzielić na następujące kategorie: spekulacje, trendy i oczekiwania. Pierwsza kategoria to kategoria spekulacji. Wiele osób przewiduje, że im więcej osób kupi litecoin, tym jego wartość wzrośnie. Jednak podaż jest nadal dość niska – obecnie na całym świecie istnieje mniej niż sto tysięcy litecoinów. W konsekwencji popyt na litecoiny prawdopodobnie wzrośnie, gdy więcej osób dowie się o tych prognozach.

Inną kategorią jest trend lub prognoza długoterminowa. Niektórzy eksperci uważają, że w ciągu najbliższych dwóch do pięciu lat litecoin może być najbardziej dochodowym i popularnym wirtualnym aktywem na świecie. Opierają tę prognozę na fakcie, że litecoin jest już bardzo dobrze znany w przestrzeni wirtualnej waluty. Z tego powodu więcej ludzi prawdopodobnie zamieni swoje tradycyjne waluty na litecoiny, aby wykorzystać je jako swoje aktywa. Ponadto transakcje z litecoinem są znacznie łatwiejsze niż w przypadku innych walut wirtualnych. Dlatego też, jeśli wartość litecoin wzrośnie, więcej firm zacznie oferować litecoin zarówno do zakupu, jak i do handlu aktywami.

Korelacja — Bitcoin a Litecoin

Ostatnia kategoria, zwana prognozą krótkoterminową lub byczą, jest oparta na fakcie, że litecoin ma doświadczyć wysokiego wzrostu wartości co najmniej czterokrotnie w nadchodzącym roku. Eksperci uważają, że w miarę jak litecoin zyskuje na popularności na całym globalnym rynku, coraz więcej osób będzie konwertować swoje konwencjonalne waluty na litecoiny i wykorzystywać je jako cenny wirtualny zasób. To jeden z powodów, dla których litecoin odniósł tak wielki sukces w przeszłości. Pomogło również uczynić przestrzeń wirtualnej waluty bardziej żywą i interesującą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like