Co to jest kryptowaluta Monero?

Monero to bardzo wyjątkowa kryptowaluta, bardzo różna i unikalna w porównaniu z innymi walutami. Od dawna wiele osób zastanawiało się, czym jest kryptowaluta Monero? Krótka odpowiedź brzmi: jest to alternatywa dla powszechnie używanego dolara amerykańskiego i jest tworzona z oprogramowania o nazwie Open Assets. Jak sama nazwa wskazuje, ten rodzaj waluty jest oparty na atrybucie kryptograficznym, który jest wspólny dla wszystkich członków sieci.

Dlaczego kryptowaluta Monero jest wyjątkowa?

Ze względu na swoją wyjątkowość stopniowo, ale systematycznie zyskiwał popularność wśród ludzi na całym świecie. Zapewnia większą prywatność niż inne wirtualne waluty, takie jak Litecoin czy Bitcoin. Inne popularne alternatywy dla monero to Dash i Zcash. Podczas gdy te inne waluty mogą być używane jako legalne i bezpieczne zabezpieczenia przed stratami walutowymi, monero nadal zapewnia wyższy poziom prywatności.

Jednak Monero nie jest jeszcze wszędzie akceptowane. Jedną z najtrudniejszych przeszkód, jakie napotyka nowa waluta, jest brak giełd internetowych. Wiele firm wolałoby nie ryzykować opłaty transakcyjnej z innym przedsiębiorcą internetowym i zamiast tego zdecydować się na przechowywanie transakcji i sald w fizycznej lokalizacji. Ograniczony dostęp do Internetu lub jego brak może uniemożliwić ludziom korzystanie z usług oferujących monero po niskiej cenie, takich jak cztery internetowe giełdy monero. Dlatego w następnym kroku przedstawimy Ci metodę wypłaty monero.

Popularność Monero

Pomimo trudności w utrzymaniu płynności przy obecnym kursie walutowym, przyszłe perspektywy monero są zachęcające. W naszym poprzednim artykule omówiliśmy, jak eteryczność może spowodować problem w przypadku ekstremalnego wzrostu wartości walut, które obsługuje. Wręcz przeciwnie, na Monero nie wpływają zmiany cen innych walut wirtualnych. Oznacza to, że wzrost wartości ethereum będzie miał niewielki lub żaden wpływ na wartość monero, wzmacniając tym samym jego atrakcyjność dla inwestorów poszukujących bezpiecznej inwestycji.

Inwestowanie w Monero

Chociaż inwestowanie w monero nie ma większych wad, istnieją pewne potencjalne wady, o których powinieneś wiedzieć przed zakupem monero. Głównym problemem są wysokie opłaty transakcyjne, które mogą być wymagane, aby uzyskać dostęp do portfeli z eterem. Jak zapewne wiesz, opłaty za przelew środków są zazwyczaj bardzo wysokie, czasem nawet wyższe niż opłaty związane z samą walutą Fiata. Na przykład, jeśli chcesz kupić monero i wysłać je na istniejące konto, które ma już saldo, prawdopodobnie będziesz musiał zapłacić około 15% wartości swojego aktywa.

Ponieważ monero nie jest szeroko przedmiotem obrotu na rynku Forex, inwestorom trudno jest określić prawdziwą wartość monety. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak kupować monero, warto zajrzeć na stronę internetową, która oferuje wgląd w wartość innych pulpitów nawigacyjnych w oparciu o monety używane w technologii łańcucha bloków używanej w ekosystemie. Dodatkowo możesz uzyskać cenne informacje o walutach używanych w różnych kryptowalutach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You May Also Like