Co to jest kopanie kryptowalut?

Co to jest kopanie kryptowalut? Mówiąc prościej, jest to metoda zbierania, kopania, a następnie handlu wirtualnymi walutami. Mówiąc laikiem, „wydobycie” to czynność zbierania czegoś – w tym przypadku walut wirtualnych – a następnie sprzedawania lub handlu nimi w celu uzyskania zysku.

Co to jest ICO?

Być może słyszałeś termin „ICO”, ​​który oznacza inwestycję „wewnętrzną”. Oznacza to, że eksplorujesz swoją drogę do bogactwa, inwestując w waluty „wewnętrzne”. Podobnie jak w przypadku każdego innego przedsięwzięcia biznesowego, zawsze jest krzywa uczenia się.

Charakterystyka księgi Blockchain

„Księga blockchain” to miejsce, w którym rejestrowane są wszystkie transakcje, a także rejestrowana jest każda transakcja, która została zakończona w systemie. „Księga blockchain” została opracowana przez nieznaną osobę lub grupę znaną jako „Satoshi Nakamoto”. Wielu uważa, że ​​był albo uczniem liceum, albo geniuszem komputerowym.

W ciągu roku od jego powstania twórcy protokołu bitcoin stworzyli nowy sposób przesyłania pieniędzy na całym świecie. Dokonano tego poprzez zbudowanie systemu, który pozwalał ludziom przenosić swoje bitcoiny z jednego wirtualnego portfela do drugiego bez konieczności uzyskania zgody banku centralnego lub interwencji. Wszystkie transakcje były rejestrowane w postaci „bloków”, przy czym każdy blok był plikiem danych zawierającym szczegóły poprzedniego bloku.

Kopanie kryptowalut Bitcoin

Kolejnym krokiem w kierunku wydobywania bitcoinów było dowiedzenie się, jak wydobywać te bloki. To naprawdę całkiem proste, wystarczy tylko wiedzieć, jak przeskoczyć szczyt łańcucha i znaleźć „sieroty” blok, na który nikt nie wydał. Następnie wydobywasz się z sieroty i spędzasz czas wydobywając te bloki, aż w końcu znajdziesz ostateczne rozwiązanie – „dowód pracy”.

Ten dowód pracy jest potrzebny, aby dodać Twoje transakcje do głównej sieci i umożliwić otrzymywanie płatności od każdego, kto kopie obok Ciebie. Więc jak to działa? Cóż, na początek istnieją dwa różne sposoby wydobywania – „proof-of-work” i „proof-of-stack”. Z dowodem pracy, górnicy mogą zgłosić się do sieci w celu włączenia do księgi, która jest przechowywana na ich komputerze.

Gdy mają już wszystkie potrzebne dowody, mogą zacząć zgłaszać się do sieci w celu włączenia. Dowód stawki jest nieco trudniejszy, ale nie aż tak trudny. Zasadniczo, zamiast przesyłać własną osobistą kopię księgi, górnicy składają wniosek do sieci. Gdy zostanie zaakceptowany, zostanie zapisany i dopiero wtedy przekazany klientom, którzy chcą mieć do niego dostęp.

Śledzenie historii transakcji Bitcoin

Mając możliwość śledzenia historii transakcji, będziesz w stanie lepiej zrozumieć, w jaki sposób i dlaczego trafiłeś na właściwy trop, wydając swoje bitcoiny. Kolejną rzeczą, którą powinieneś wziąć pod uwagę, jest to, co w świecie bitcoinów znane jest jako „Segwit”. Jest to ulepszenie, które rzekomo utrudni atakującym manipulowanie siecią – zmieniając sposób, w jaki transakcje są uwzględniane w księdze.

Niestety nie ma to większego znaczenia w kwestii możliwości włamania się do twojego komputera. Ważne jest to, że to uaktualnienie zostało zaprojektowane tak, aby utrudnić osobie manipulowanie procesem transakcji w celu uzyskania nielegalnego dostępu do twojego komputera. prywatny klucz. Chociaż nie jest to niemożliwe, bardziej realistyczne wydaje się myślenie, że jedynym rzeczywistym sposobem włamania się do komputera, na którym zastosowano tę aktualizację, jest posiadanie wiedzy o samym kluczu prywatnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like