Bitcoin — historia największej kryptowaluty

Jedną z najgorętszych form wirtualnej waluty na świecie jest bitcoin. Ta forma wirtualnej waluty została stworzona kilka lat temu w oparciu o oryginalny system handlu barterowego. Od tego czasu system przyjęło kilka innych krajów i instytucji finansowych. W rzeczywistości wirtualna waluta zyskała ostatnio dużą popularność ze względu na liczne zalety, jakie oferuje. Jednak zanim zaczniesz handlować tą formą waluty, musisz najpierw dowiedzieć się więcej o jej historii.

Czym są Bitcoiny obecnie?

Bitcoiny są zasadniczo uważane za pierwszą wiarygodną i bezpieczną formę waluty cyfrowej, którą handluje się online. Został stworzony przez anonimową osobę lub grupę osób pod szyldem Satoshi Nakamoto. System został początkowo opracowany jako oprogramowanie typu open source do celów eksperymentalnych. Później został przyjęty jako pierwszy alternatywny pieniądz dla ogółu społeczeństwa, z zamiarem poprawy jakości światowego handlu. Chociaż system był publicznie dostępny od zeszłego roku, zyskał na popularności dopiero od początku roku.

Jak działa Bitcoin?

Kiedy handlujesz lub wydajesz pieniądze za pomocą bitcoinów, w rzeczywistości kończysz transakcję w księdze publicznej Bitcoin. W przeciwieństwie do tradycyjnych publicznych ksiąg finansowych, bitcoin wykorzystuje specjalny typ księgi zwany „blockchain”. Zasadniczo jest to baza danych, w której będą rejestrowane wszystkie transakcje, które mają miejsce na bitcoinie. Działa również jako zdecentralizowany organ dla wszystkich działań, które mają miejsce w sieci.

Teraz, gdy wiesz więcej o tle bitcoina, możesz się zastanawiać, w jaki sposób ten rewolucyjny system może przynieść korzyści codziennemu inwestorowi. Przede wszystkim nie ma potrzeby fizycznego przechowywania Twojej inwestycji w przypadku bitcoina. Ponieważ zachowuje się jak waluta cyfrowa, nie potrzebuje żadnego fizycznego towaru do jej wykonania. Zamiast tego zmienność rynku i ogólne wyniki rynku pozwalają inwestorom na konwersję swoich inwestycji w dowolnym momencie na odpowiednią wielkość zmienności.

Dlaczego bitcoin jest tak interesujący?

Interesującym aspektem bitcoina jest jego wysoce konfigurowalny charakter. Istnieje wiele sposobów dostosowania oprogramowania i transakcji. Na przykład, jeśli chcesz przekształcić swoją inwestycję w zmienność, która jest dostępna w księdze publicznej, po prostu dostosuj oprogramowanie bitcoina. Stamtąd możesz obserwować swoją transakcję w czasie rzeczywistym. Jest to podobne do tego, w jaki sposób wycenia się ogólną cenę giełdową towarów, z tym wyjątkiem, że zamiast towarów handlujesz walutą elektroniczną.

Transakcje między kupującymi a sprzedającymi na bitcoinie są przetwarzane przy użyciu „kopaczy bitcoinów” Celem tych górników jest zapewnienie, że wszystkie transakcje w systemie są ważne i bezpieczne. Produkty te, podobnie jak złoto i srebro, są bardzo cenne, ponieważ nie można ich odtworzyć. Jednak w przeciwieństwie do złota i srebra towary te nie mają wartości fizycznej, co czyni je atrakcyjnymi dla inwestorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like